Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jablíčkový den

11. 9. 2009

Dnes jsme si přinesli do školy každý jedno krásné jablíčko. Naučili jsme se říkadlo: Byla jedna babka, zatančili si : Měla babka, porovnávali velikost jablíček, dávali jsme stejně jablíček pro krále i pro princeznu a protože se nám to povedlo, odměnilo nás zlaté jablíčko z královy zahrady novými kouzelnými tabulkami, na které jsme se naučili psát.

Říkali jsme, jaká naše jablíčka jsou, přivoněli jsme si k nim a dostali na ně chuť.Také jsme si říkali, co by mohlo naše jablíčko být a vymysleli jsme: SLUNÍČKO, BOULE, OKO, PLANETA JUPITER, VOLANT, HVĚZDA,SVĚTLO NA KOLE,KORUNKA PRINCEZNY, ŠAŠKŮV NOS,MĚSÍC, HLAVA PTÁČKA.

Poslechli jsme si pohádku o jablíčku, které se rádo houpe a pak jsme si kolem jablíček nakreslili kroužky - jablíčko se kutálí.

Nakonec jsme si jablíčko rozkrojili a podívali se, co má uvnitř.Pok jsme si zahráli na malé jadérko v zemi, z kterého nakonec vyroste veliká jabloň.

A úplně nakonec jsme si každý nakreslili voskovkami svoje krásné jablíčko.Rozloučili jsme se jablíčkovou hvězdičkou a tak jsme se do toho zabrali, že jsme si zapomněli rozdat žákulky. Tak v pondělí.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Jablíčkový den